Wypoczynek

Wczasy dla seniorów

Leśna Radość to idealne miejsce na wczasy dla seniorów przez cały rok. Urokliwe zacisze w leśnym otoczeniu pięknej, jurajskiej przyrody to wymarzone miejsce dla seniorów na wypoczynek i regenerację sił z daleka od miejskiego szumu i zgiełku. Czyste powietrze, śpiew ptaków i zapach sosnowego lasu sprawią, iż będą Państwo zachwyceni położeniem naszego ośrodka. Liczne ścieżki spacerowe zarówno na naszym terenie i wokół znajdującego się w bliskim sąsiedztwie Zalewu Poraj zachęcają do wycieczek pieszych, jak i rowerowych (posiadamy wypożyczalnię rowerów). Osobom spragnionym wyjątkowego relaksu proponujemy skorzystanie z dwóch saun: suchej (szczególnie polecanej  osobom, które cierpią na bóle mięśniowe, stawów, reumatyzm, astmę oskrzelową, nieregularne ciśnienie krwi) lub parowej (wskazanej dla osób początkujących i potrzebujących wsparcia w procesie odchudzania).
W upalne dni schłodzenie i wytchnienie można znaleźć w basenie na świeżym powietrzu, który wraz z brodzikiem stanowi idealną propozycję dla amatorów wodnych atrakcji w każdym wieku. Basen jest otoczony opieką profesjonalnych ratowników.
Malownicze położenie Leśnej Radości na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pełnej niezliczonej ilości szlaków turystycznych, zamków, jaskiń i charakterystycznych białych ostańców, z pewnością przypadnie do gustu amatorom dalszych wycieczek ze zwiedzaniem. Naszym Gościom oferujemy nocleg w przytulnych pokojach z łazienkami. Każdy pokój posiada balkon z ładnym widokiem na pełen zieleni teren ośrodka. Dysponujemy pokojami przystosowanymi do potrzeb osób starszych i z częściową niepełnosprawnością. Seniorom polecamy pyszne domowe posiłki przygotowywane przez naszych kucharzy, którzy na życzenie i specjalne potrzeby żywieniowe Gości przygotują potrawy w wersji dietetycznej.

Leśna Radość to idealne miejsce na wczasy dla seniorów!

W każdy czwartek zapraszamy do naszego drugiego obiektu Jurajska Przystań znajdującego się w bliskim sąsiedztwie na Czwartki Seniora z atrakcjami.

 

Kolonie, zielone szkoły

Leśna Radość posiada doskonałe warunki do wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Kolonie, zielone szkoły, obozy sportowe, warsztaty taneczne są organizowane systematycznie i cieszą się dużym uznaniem zarówno uczestników, jak i opiekunów. Doskonała lokalizacja z dala od miejskich aglomeracji, świeże powietrze, leśne otoczenie, rozległy, ale jednocześnie bezpieczny, ogrodzony teren ośrodka oraz liczne atrakcje stwarzają idealne warunki dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży. Wielopokojowe, dwukondygnacyjne pawilony z jednej strony zapewnią poczucie swobody (pokoje 2, 3 i 4-osobowe), z drugiej gwarantują możliwość zapewnienia odpowiedniej pieczy przez wychowawców. Oferujemy pełne wyżywienie, pyszne posiłki przygotowywane codziennie na świeżo przez naszych kucharzy. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, między innymi: kręgle, bilard, cymbergaj, dart. Największą atrakcją w sezonie letnim jest odkryty zewnętrzny basen kąpielowy wraz z brodzikiem dla najmłodszych. Na terenie Leśnej Radości można praktykować wiele aktywności sportowych, gdyż znajdują się tutaj: kort do tenisa, boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, mini siłownia, sala fitness z lustrami.
Bliskie sąsiedztwo Zalewu Poraj stwarza możliwość organizacji dodatkowych atrakcji (rowery wodne, kajaki, łódki). Wypożyczalnia sprzętu wodnego znajduje się niepodal na terenie drugiego naszego obiektu Jurajska Przystań). Doskonała lokalizacja ośrodka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w bliskiej odległości Szlaku Orlich Gniazd sprzyja organizacji wycieczek o charakterze krajoznawczym i edukacyjnym.

Leśna Radość zaprasza dzieci i młodzież na atrakcyjne kolonie, obozy i zielone szkoły.

 

Wczasy dla rodzin

Leśna Radość to doskonałe miejsce na wczasy dla rodzin, które cenią sobie spokój, jak i aktywny wypoczynek na łonie natury z dala od wielkomiejskiej wrzawy.
Polecamy nasz obiekt rodzinom z dziećmi zarówno na weekendowy wypoczynek, jak również wakacyjne wczasy w pełnym wymiarze. Będą Państwo zachwyceni przestrzenią naszego ośrodka. Wielopokojowe, dwukondygnacyjne pawilony zlokalizowane są w malowniczym terenie leśnym, otoczonym bogatą szatą roślinną i siecią ścieżek spacerowych. Wolne chwile na terenie Leśnej Radości można spędzać aktywnie podczas wspólnych zajęć: rozgrywek tenisowych czy gry w kręgle lub cieszyć się relaksem korzystając z sauny lub kąpieli słonecznych i wodnych. W miesiącach letnich dla dzieci ogromną atrakcją jest odkryty, zewnętrzny basen kąpielowy, a dla najmłoszych brodzik z płytką wodą. Rodzice mogą spokojnie korzystać z uroków wypoczynku, gdyż na terenie basenów opiekę sprawuje profesjonalny zespół ratowników. Naszym Gościom oferujemy nocleg w przytulnych pokojach (2, 3 i 4- osobowych) z łazienkami oraz całodniowe wyżywienie w postaci pysznych śniadań, obiadów i kolacji, przygotowywanych na miejscu przez naszych kucharzy.
Znajdujący się w bliskiej okolicy malowniczy Zalew Poraj z pewnością spodoba się miłośnikom sportów wodnych i pasjonatom wędkarstwa. Atrakcyjne usytuowanie obiektu w pobliżu warowni, ostańców, jaskiń i innych krasowych perełek Jury Krakowsko- Częstochowskiej sprawia, iż jest to doskonała wycieczkowa baza wypadowa. Liczne ścieżki, szlaki i jurajskie trasy rowerowe przypadną do gustu amatorom aktywnego wypoczynku (na terenie naszego ośrodka znajduje się wypożyczalnia rowerów).

Leśna Radość to doskonałe miejsce na udane wczasy dla rodzin!

Rodzinom polecamy nasz drugi ośrodek Jurajska Przystań, znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Leśnej Radości, zlokalizowany również w miejscowości Jastrząb koło Poraja. Jurajska Przystań posiada bezpośredni dostęp do Zalewu Poraj z własnym pomostem dla jednostek pływających.