Strefa Fitness

Leśna Radość dysponuje szeroką ofertą dla osób preferujących wypoczynek w formie aktywnej.
Amatorzy zdrowego stylu życia z pewnością odwiedzą naszą Strefę Fitness wyposażoną w dwie sauny - suchą i parową, balię i prysznice do schłodzenia, salę do odpoczynku oraz mini siłownię i salę do ćwiczeń z lustrami (która również cieszy się dużym zainteresowaniem grup tanecznych).

Saunę suchą, zwaną również fińską szczegółnie polecamy osobom, które cierpią na bóle mięśniowe, stawów, reumatyzm, astmę oskrzelową, nieregularne ciśnienie krwi. Sucha sauna wpływa pozytywnie na pracę serca i krążenie krwi. Wysoka temperatura (60-90 stopni) i niska wilgotność (10-15%) korzystnie wpływa na skórę (otwierają się pory, więc skóra oczyszcza się, staje się miękka i wygładzona). Podczas relaksu w saunie z organizmu są usuwane toksyny, które trafiają z pożywieniem czy zanieczyszczonym powietrzem i wodą. Sauna sucha zwiększa odporność na choroby i jest skuteczną profilaktyką, która chroni przed infekcjami. Sesja w saunie powinna trwać nie dłużej niż 12-15 minut (ten czas należy podzielić na 2 lub 3 wejścia).

Sauna parowa (zwana również łaźnią rzymską) podobnie jak sauna sucha pozytywnie wpływa na układ krążenia, oczyszcza i ujędrnia skórę. Z tą różnicą, iż tutaj wilgotność utrzymuje się na wysokim poziomie (sięga niekiedy nawet 100%), natomiast temperatura jest stosunkowo niska (50 stopni). W tej saunie można spędzić trochę więcej czasu (jedno lub dwa wejścia do 15 minut), potem należy się schłodzić w zimnej wodzie i następnie przez około 30 minut odpoczywać, relaksując ciało i umysł. Sauna parowa doskonale wspiera procesy odchudzania, gdyż doskonale pobudza metabolizm. Tę saunę polecamy osobom początkującym, które nie korzystały jeszcze z tego typu atrakcji.

CENNIK:
SAUNA: 1h dla Gości Ośrodka bezpłatnie, 40 zł/h od osoby dla Gości indywidualnych spoza Ośrodka - każda kolejna osoba 20 zł.
SIŁOWNIA: dla Gości Ośrodka bezpłatnie, 15 zł/h od osoby dla Gości indywidualnych spoza Ośrodka
SALA FITNESS/TENIS STOŁOWY: 1h dla Gości Ośrodka bezpłatnie

01W8N9665
02IMAG0104
0320190709152622
04IMAG0113
0520190709153624
0620190709152836
07sauna
08dsc0140

Leśna Radość w Jastrzębiu koło miejscowości Poraj do doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę, bliskość natury ale również tych, którzy w takim otoczeniu nie stronią od aktywnego wypoczynku. Nasze strefy rekreacji, rozrywki, fitness zadowolą amatorów sportów i relaksu, miłośników kąpieli wodnych i słonecznych, pasjonatów spacerów i wycieczek. Liczne atrakcje znajdujące się w bliskiej i dalszej okolicy, między innymi malowniczy zalew Poraj, Szlak Orlich Gniazd, średniowieczne zabytki i jurajskie pomniki przyrody (Jura Krakowsko- Częstochowska) z pewnością przypadną do gustu naszym Gościom.

Serdecznie zapraszamy do Leśnej Radości na relaks i udany wypoczynek blisko natury!